Digitális gyermekvédelmi stratégia
A digitális átalakulás egyik legfontosabb kérdése, hogy hogyan tudjuk az internetet, különösen a fiatalok hogyan tudják az internetet biztonságosan, tudatosan és értékteremtő módon használni.
A Digitális Jólét Program (DJP) keretében a szakmai és társadalmi szervezetekkel szorosan együttműködve elkészült Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiájának (DGYS) célja, hogy megvédjük gyermekeinket az internet káros tartalmaitól és módszereitől, a kockázataitól, valamint összehangolt lépésekkel felkészítsük a gyermekeket, szüleiket és tanáraikat a tudatos és értékteremtő internethasználatra.
SELFIE
A SELFIE egy ingyenes, online önértékelési eszköz, amelyet az Európai Bizottság fejlesztett ki az iskolák számára különböző európai országokból származó oktatási szakértők egy testülete segítségével, hogy segítse az iskolákat a digitális technológiák tanításhoz és tanuláshoz való felhasználásában. Az eszköz névtelenül és önkéntes alapon, kérdőívek segítségével gyűjti össze az iskolavezetők, a tanárok és a diákok meglátásait, és egy interaktív jelentés formájában nyújt áttekintést az eredményekről, amely segítségével azonosíthatók az erősségek és a gyenge pontok. A SELFIE évente kitölthető annak érdekében, hogy az iskolák nyomon követhessék fejlődésük időbeli alakulását, és egy tanév során akár háromszor is igénybe vehető. A SELFIE a három felhasználói csoport – iskolavezetők, tanárok és diákok – számára kidolgozott három kérdőívet foglalja magában. A SELFIE nem méri fel vagy veti össze az egyes felhasználók tudását vagy készségeit, és semmilyen módon nem értékeli vagy hasonlítja össze az iskolák teljesítményét. A kérdések nagy részét egy 1-től 5-ig terjedő skála segítségével lehet megválaszolni, amelynél az 1-es a legalacsonyabb, az 5-ös pedig a legmagasabb értékelést jelöli.
Videó