A Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum tanárainak Erasmus+ honlapja

Célkitűzéseink

„Az Erasmus+ az oktatás, a képzés, az ifjúság és a sport területén a 2021–2027 közötti időszakra létrehozott uniós program, melynek általános célkitűzése, hogy az egész életen át tartó tanulás révén támogassa az emberek tanulmányi előmenetelét, illetve szakmai és személyes fejlődését az oktatás, a képzés, az ifjúság és a sport területén Európában, és ezáltal hozzájáruljon a fenntartható növekedéshez, a minőségi munkahelyek megteremtéséhez és a társadalmi kohézióhoz, az innováció előmozdításához, valamint az európai identitás és az aktív polgári szerepvállalás erősítéséhez… A kiemelkedő minőségű, inkluzív oktatás és képzés, valamint az informális és nemformális tanulás felvértezi a fiatalok és a résztvevők valamennyi korosztályát azokkal a képesítésekkel és készségekkel, amelyekkel érdemi módon részt tudnak venni a demokratikus társadalomban, megértik a kultúrák közötti különbségeket, és sikeresen át tudnak lépni a munkaerőpiacra.”

Intézményünk 2021-ben elnyerte az akkreditációt, amely azt jelenti, hogy 2027-tel bezárólag tanári és diák mobilitásokat valósíthatunk meg könnyített pályázati feltételek mellett. Akkreditációs pályázatunkban meghatároztuk intézményünk stratégiai tervét, amelyben az alábbi fejlesztési célok szerepelnek:

1. Lendületet adni a nyelvtanuláshoz
Munkatársaink részt vehessenek nyelvi kurzusokon, majd szakmai látogatáson, módszertani tanfolyamokon, nyelvtanárok nyelvi és módszertani ismereteinek megújítása

2. Interkulturális tanulás
A diákok nyelvi és szociális kompetenciájának, idegen nyelvi kommunikációjának fejlesztése

3. Innováció és kreativitás fejlesztése, tanulószervezetté válás
Folyamatos, a szervezeti kultúrába beépülő szakmai fejlődés, jó gyakorlatok átadása, tudásmegosztás gyakorlatának kialakítása

4. A “Z” és az alfa generáció digitális kompetenciájának fejlesztése
A diákok tanulják meg a digitális tér adta lehetőségeket hatékonyan és felelősséggel használni a tanulási folyamatokban

5. Sokszínűség – nemzetköziesítés
Nemzetközi projektekhez kapcsolódva vonzóbbá tenni iskolánkat a diákok és a fiatal kollégák számára, ez utóbbi esetben kedvet ébreszteni a pedagógus pályán maradáshoz

6. Külföldi középiskolák környezetvédelmi és egészségnevelési programjainak, jó gyakorlatainak megismerése, illetve a korszerű, a mi pedagógiai gyakorlatunkban is beilleszthető módszerek elsajátítása

Az Erasmus+ akkreditációs pályázat első szakaszában 2022-ben 80613 euró támogatást nyertünk. Ennek segítségével ebben a pályázati évben eddig 23 tanár vehetett rész külföldi kurzusokon, 3 fő szakmai látogatáson, 12 diák Spanyolországba, 8 tanuló Németországba, 6 diák pedig Olaszországba utazhatott kísérőtanáraik vezetésével különböző szakmai programokra.

A megvalósult mobilitásokról intézményünk honlapján és más felületeken, többek között a projektünk nyilvános Facebook-oldalán is folyamatosan hírt adunk.

Erasmus Akreditáció

A projektet az Európai Bizottság támogatta. A kiadványban (közleményben) megjelentek nem szükségszerűen tükrözik az Európai Bizottság nézeteit.